Міжнародна майстерня документального кіно
Для участі в майстерні ми отримали 75 заявок – різноманітні як тематично, так і за художнім втіленням.
Після бурхливих дебатів ми вибрали 48 ідей, над якими продовжили роботу.
Головна вимога відбору – актуальність сюжету.
Це мали бути сучасні історії, герої яких визначають себе у всій складності нинішньої України.
«Молоді про Україну» - це освітній проект для молодих кінематографістів. Який складався з серії воркшопів, лекцій та консультацій метрів польської кіноіндустрії та проходив в декілька етапів.
Етап 1
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ (Київ, Одеса, Львів, Харків)
У рамках триденного семінару, молоді локальні творці кіно, майбутні учасники майстер-класів, зустрінуться з художніми керівниками – відомими польськими документалістами: режисерами, операторами, монтажерами, теоретиками кіно: Яцком Блавутом, Мірославом Дембінським, Мачеєм Дриґасом, Міленією Фідлер, Рафалом Лістопадом, Марцелем Лозінським, Войчехом Старонєм, Павлом Лозінським, Анджеєм Мушялом, Яцком Петрицьким, Матеушом Вернерем, Вітою Желакявічуте. Для них це буде можливість познайомитись з концепцією проекту. Запрошення буде адресовано як до учасників попередніх проектів «Київ від світанку до сутінок 2011» і «Молоді про молодих 2014», так і до інших молодих творців кіно, до всіх, хто цікавиться документальним кіно.
Етап 2
ВІДБІР ІДЕЙ
Кожен із потенційних учасників буде мати кілька тижнів на документування і підготовку своєї ідеї на фільм про сучасну Україну. Заявки прийматимуться електронним шляхом. В результаті буде обрана група з близько 20 студентів, яка візьме участь в основній частині проекту.
Етап 3
МАЙСТЕР-КЛАС ЗІ СТВОРЕННЯ СЦЕНАРІЮ (Київ)
У рамках 5-денної зустрічі з наставниками ідеї студентів будуть аналізуватися, коригуватися і доповнюватися. Будуть створені робочі групи режисер – оператор – продюсер, які далі проводитимуть відео-документування обраних тем. Будуть визначені завдання, які молоді автори виконуватимуть самостійно.
Етап 4
ВІДЕОДОКУМЕНТАЦІЯ
Використовуючи кінообладнання, надане для користування Фундацією, визначені групи будуть вести далі роботу над ідеями, крім того вони будуть збирати відеоматеріал для монтування трейлерів.
Етап 5
МАЙСТЕР-КЛАС З МОНТАЖУ (Київ)
У рамках 5-денної зустрічі, крім роботи над сценаріями, буде також проводитись аналіз зібраного матеріалу і визначаться попередні концепції для трейлерів до фільмів.
Етап 6
МОНТАЖ ТРЕЙЛЕРІВ
Використовуючи обладнання для монтажу, який надала Фундація, робочі групи будуть вести подальшу роботу над монтажем трейлерів.
Етап 7
ФІНАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЙ (Варшава)
Під час 5-денного майстер-класу будуть створені остаточні версії сценаріїв і трейлерів. Підчас пітчингу молоді творці кіно представлять свої ідеї редакторам польських телекомпаній і представникам інших кіно-інституцій. Персональні виступи будуть підкріплені демонструванням трейлерів. Презентаціябуде відкритою для журналістів і глядачів. Ми сподіваємось, що результатом пітчингу стануть конкретні заявки на спільне виробництво. Таким чином буде створена можливість реалізації головної мети проекту: виробництва фільмів.
Проекти й автори, які взяли участь у пітчингу у Варшаві в рамках майстерні «Молоді про Україну»:
«Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко та продюсера Стефан Сіолан
«Ельфова вежа» авторки й режисерки Поліна Кельм (Головко)
«Вдивляючись у темряву» режисера Сергія Волкова та оператора Максима Руденко
«Панорама» режисера Юрія Шилова
«Три сестри» режисерки Юлії Гонтарук
«Мир для Ніни» режисерки Жанни Максименко-Довгич
«Тримай! Тримай! Тримай!» режисерки Ксенії Марченко
«Повернення» режисера Володимира Єрмакова
«Я маю спогади для тебе, мамо!» режисерки Світлани Григоренко
«Рондель» режисера Влада Каменського
Серед попередніх проектів IDW: майстер-класи документального кіно 2004-2010, українсько-польський альманах-лабораторія «Поза Євро» 2011-2012, лабораторія драматургії документального кіно Storytelling Doc Lab 2013, українське видання книги Я. Блавута «Герой у документальному кіно» 2016, майстерня «Молоді про Україну» 2016.